Saadet’te kongre süreci kızıştı: Karamollaoğlu’na karşı sürpriz adayı Odatv açıklıyor

Saadet Partisi Olağanüstü Kongresi, 30 Haziran Pazar günü saat 10.00’da Ankara Atatürk Spor Salonu’nda düzenlenecek. Genel Başkan Temel Karamollaoğlu’nun sağlık sorunları nedeniyle aday olmayacağını açıklamasının ardından parti içinde temayül yoklamaları sonucu genel başkanlık için öne çıkan isimler belirlendi. Genel İdare Kurulu ve İl Başkanları toplantılarının ardından İstanbul Milletvekili ve Parti Sözcüsü Birol Aydın, Kayseri Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Arıkan, Ankara Milletvekili ve Genel Sekreter Mesut Doğan, Genel Başkan Yardımcıları Ömer Abdullah Ayhan ile Fatih Aydın‘ın isimleri öne çıktı.

İLGİLİ HABER:

Odatv okuyanlar haftalar önce öğrendi: Ve resmen açıklandı… Karamollaoğlu kimi işaret ettiGüncel

GENEL MERKEZ’İN ADAYINI ODATV AÇIKLIYOR

Odatv’nin parti kulislerinden edindiği bilgilere göre Milli Görüş temsilcisi bugün, genel merkez adayı olarak Saadet Partisi Kayseri Milletvekili Mahmut Arıkan’ı açıklayacak. Açıklamanın saat kaçta yapılacağı ise henüz belli değil.

İLGİLİ HABER:

Değişim rüzgarı İYİP’ten sonra Saadet’e esti: Karamollaoğlu gidiyor yerine kim geliyorSiyaset

KARAMOLLAOĞLU ‘HAYMANA EKİBİ’ İLE ANLAŞTI

Genel Merkez tarafından yapılan yoklamalarda Birol Aydın ile Mahmut Arıkan’ın isminin öne çıktığı ifade edildi. Ancak yapılan istişareler sonucunda Temel Karamoğlu’nun ‘Altılı Masa’ döneminde kendi ekibine muhalif olan ‘Haymana Ekibi’ ile anlaşarak Mahmut Arıkan isminde karar kıldığı da Odatv’nin edindiği bilgiler arasında.

İLGİLİ HABER:

Odatv görevi bırakacağını yazdı: Saadet’te ‘Olağanüstü’ hazırlıkGüncel

KARAMOLLAOĞLU’NA KARŞI SÜRPRİZ ADAY

Odatv’nin edindiği bir diğer kritik bilgi ise Saadet Partisi’nde kongreye tek adayla gidilmesi planlanırken sürpriz bir karşı adayın çıkacağı oldu.

Saadet Partisi Sözcüsü ve İstanbul Milletvekili Birol Aydın, Saadet Partisi’nde ‘Yenilikçiler’ olarak oluşan ekibin genel başkan adayı olarak bugün adaylığını açıklayacak.

31 Mart 2024 Yerel Seçimleri’nde İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı da olan Birol Aydın’ın imza yürütücülüğünü ise Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Ömer Faruk Yazıcı yapacak.

Talha Özmen

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x