İzmir’deki patlamada acı detay: Hayatını kaybeden Dilek’in başka bir patlamadan sağ kurtulduğu ortaya çıktı


İzmir’in Torbalı ilçesinde bir lokantada yaşanan patlamada hayatını kaybeden 24 yaşındaki Dilek Bağ’ın, daha önce de çalıştığı iş yerinde küçük çaplı bir patlamadan yara almadan kurtulduğu, korkması nedeniyle bu işten ayrıldığı belirtildi.

AKP İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, Torbalı ilçesinde 30 Haziran’da meydana gelen patlamada hayatını kaybeden vatandaşların ailelerini ziyaret etti.

Patlamada hayatını kaybedenlerden Dilek Bağ’ın annesi Adalet Bağ ile bir araya gelen Çankırı, başsağlığı dileklerini iletti.

Adalet Bağ, ilçede bakkal dükkanı işlettiklerini, kızının olay günü kahvaltılık almak için iş yerinden çıkarak patlamanın yaşandığı binaya gittiğini belirtti. Kızının daha önce de Yazıbaşı Mahallesi’ndeki bir kozmetik mağazasında çalıştığını aktaran Bağ, şunları kaydetti:

“ÖLÜM ONUN PEŞİNİ BIRAKMADI”

“Ancak orada kozmetik ürünlerdeki kimyasal malzemelerden kaynaklı küçük çaplı patlama yaşanmıştı. Yavrum da yaşadığı korkudan dolayı orada çalışmak istemediğini, kendi marketimizde çalışmak istediğini söylemişti. Biz de kabul ettik ama ölüm onun peşini bırakmadı”

Çankırı ise olayın takipçisi olduklarını belirterek, “Şu an her detay didik didik elden geçiriliyor. Dilek de diğer canlarımız gibi yüreğimizi yakanlardan oldu” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x